Revoluční aplikace Periscope. Nebo Meerkat?

Chcete být u počátků nového Facebooku, Twitteru? Přesně tyto 2 aplikace pomohli vyhrát poslení dvoje volby americkému prezidentovi Obamovi. Nyní je tady třetí revoluční aplikace. Nebo ony jsou spíše dvě. Meerkat a Periscope. V čem spočívá revoluce? V rychlosti video streamu. Stačí zapnout appku, zmáčknout nahrávání a vše běží živě napříč celým světem. Jakou si vybrat? Začněme tou, která byla na trhu jako první.

Tato aplikace jejíž překlad znamená surika slavila svůj úspěch se sociální síti Twitter. Po nainstalování jste si mohli do této appky přidat lidi, které sledujete na Twitteru. Tímto jste jim dal vědět o Meerkatu, a nastartovalo to poměrně velký boom. Ovšem tohle se Twitteru nelíbilo a zakázalo to.

Jak to vše funguje?

Několika dotyky svého telefonu můžete začít živě streamovat video svým followerům právě na této síti. Aplikace je pouze několik měsíců stará. Přesto je možnost ji stáhnout jak pro iOS, tak i pro Android. Stejně jako by to mělo být u Snapchatu, neuchovává kopie vašeho videa. Vy si ale po skončení streamu můžete video uložit sami. Ovšem víme svoje jak je to s (ne)ukládáním videí pro účely NSA.

Twitter objevil v live streamu velký potencionál a ihned koupil firmu, která vytvářela podobnou aplikaci jako je Meerkat. Oproti svému rivali můžete záznam přehrat ještě 24 hodin zpětně. Což ocení diváci z různých časových pásem napříč světem. Zvláště u zpravodajství a vůbec zajímavých streamech.

Přenos je stejně jednouchý jako u Meerkatu. Namíříte mobil, zmáčknete nahrávání. Můžete za videa rozdávat srdíčka a psát komentáře. Což jsem vyzkoušel, když Roman Vaněk natáčel živě z fabriky na kečupy z pořadu Jidlo s.r.o.. Napsal jsem, že kečup je odpad. Roman vykřil moje jméno a začal se smát. Ovšem nic mi nevyvrátil 🙂 Tedy skvělá možnost jak být v kontaktu se svojí „celebritou.“

Periscope je zatím pouze pro iOS, stahovat můžete ZDE.

Result

Osobně je mi bližší aplikace Meerkat. Protože se snaží postavit většímu a mocnějšímu Twitteru, ale nutno uznat Periscope e o něco jednoduší na ovládání než Meerkat. Taky Periscope užívá vícero českých a světových tvůrců zajímavého obsahu. Tedy verdit je asi jasný. Stahujte Periscope