Nejstahovanější aplikace

Ať už IOS nebo Android v telefonu, tak aplikace má sloužit pro každého jako pomocník a také zdroj zábavy; stejně jako je Betano promo kód zdrojem zábavy pro mnoho fotbalových fanoušků, aplikace jsou přesně takové, ale na širší úrovni. Dle statistik společnosti App Annie jsou těmi nejstahovanějšími aplikacemi pro přístroj Apple se systémem iOS ty od Googlu. Výjimkou jsou pouze hry. Sedmatřicet aplikací od Googlu je dostupných na App Store bylo staženo dohromady vícekrát než jakýchkoliv jiných aplikací od jiných dodavatelů, samozřejmě mimo tvůrce her. Mezi další nejstahovanější aplikace patří Facebook, Tencent a také čínské Baidu. Na App Store je 38 aplikací a samotný Apple v březnu uzavíral Top 5. Ve vlastním obchodu naopak Google nekraluje. Pokud se znovu nepočítají hry, tak byl nejstahovanější vydavatel na Google Play Facebook, který sám o sobě nabízí celkem deset aplikací. Google má ve svém obchodu neskutečných 97 aplikací, ale jejich celkový součet stažení a využívání je na druhém místě. Čínské Kingsoft Internet Software je v první pětce nejstahovanějších aplikací. Nyní se tato společnost jmenuje Cheetah Mobile.
Statistika jasně dokazuje, že dříve aplikace Google a YouTube byly přímo předinstalované v zařízeních Apple, ale teď tyto aplikace iPhonům chybí. Do první pětky patří ještě Instagram a WhatsApp. Je logické, že Google nekraluje vlastnímu obchodu, vzhledem k tomu, že většina Android smartphonů je různými složkami vybavena přímo od výrobce. Proto je ve svém obchodě druhá příčka Google vlastně velkým úspěchem. Žádná z aplikací Google se v jeho obchodě nedostala mezi deset nejstahovanějších. V Google Play obsadily první tři příčky aplikace od Facebooku, WhatsAppu a také facebook messengeru. Další nejstahovanější aplikací byl Clean Master.
Dle studií zveřejněné společností Crittercism jsou aplikace pro operační systém Android stabilnější než aplikace pro systém iOS. Společnost uvedla, že data pochází z měsíčního sledování hromady uživatelů a analyzování několika dalších specifikovaných událostí za den.
Aplikace Sarahah zaznamenala velký nárůst popularity. Tato aplikace je určená k posílání anonymních zpráv. Tuto aplikaci zahaluje také celá řada obav a varování, i přes to, že se v posledních týdnech těší velké oblibě. Jak tato aplikace funguje? Do aplikace se zaregistrujete a poté máte možnost poslat komukoliv odkaz vedoucí na váš profil a tam může kdokoliv podávat anonymní komentáře. Není možné to jakkoliv vypátrat, kdo vám na daném profilu nechal zprávu. Tuto aplikaci vyvinul saudský programátor Zain al-Abidin Tawfiq a původně měla účel úplně jiný. Měla sloužit jako šikovný nástroj pro zaměstnance. Později si však uvědomil, že že tento koncept se dá použít i v osobní komunikaci a to pro širokou veřejnost. Pro systémy Android i iOS zaznamenal strmý nárůst počtů uživatelů. Dokonce byla aplikace v několika zemích tou nejslavnější pro systém iOS. Hodně také pomohlo, že aplikace povoluje sdílení odkazů a velká spousta uživatelů si tak propojila Snapchat účet a to s tou možností, že se nechá anonymně komentovat. Je to velmi zajímavá aplikace a v dnešním světě i v celku populární.