Nejlepší herní série

Už se dále nemůže tajit, že Fallout se považována za vůbec nejlepší herní sérii všech dob. Pod vedením vydavatele Bethesda se původně izometrické RPG zasazené do radioaktivitou poničeného světa. Zklamáním byl až poslední díl Fallout 4, sice nad ním většina slintala, ale pro některé byl tento díl zastaralý, zbytečně zkostnatělý a takový neprostupný. Problémem tak bývá, že jakmile se jedna hra dohraje, přijde okamžitě tendence jí hrát znovu. Tyto hry bývají spojené s online sázením a většina náruživých fandů například sportu spojuje například sportovní hry v chytrých telefonech s tím, že si vsadí. Pokud i ty máš tento účel využij jak získat 100% bonus.
Ještě, že ty mobily máme, protože Fallout je nově hrou pro zařízení Android. Podobné hry jako je například Day R a Hardboiled. Zasazením a správou v inventáři se podobá Fallout Day R. Tahové a statické souboje znamenají, že nevycházely z postavení na hracím poli. Zato Hardboiled se Falloutu přibližuje prakticky ve všem, především co se týče soubojů s nepřáteli. V Hardboiled je inventář jako u každého správného RPG zcela omezený. Je v celku nezbytné rozmyslet si, co se vám bude hodit a co nikoliv. Ty předměty, co vám nebudou vyhovovat, můžete prodat obchodníkovi. Nebo také vyhodit, protože do obchodu se vždy nedostanete. V jednotlivých misích vám pomohou také některé předměty, kdy vás postavy žádají pouze jen o něco k jídlu, nebo jen pro svou vlastní obranu. Dostáváme se tedy k věčnému dilematu. A nakonec i k tomu, že si svá předchozí rozhodnutí budete vyčítat. Za splněné mise dostáváte odměnu. V Android RPG Hardboiled je k dispozici celkem pět vlastností a to síla, obratnost, výdrž, inteligence a štěstí. Každou z těchto vlastností můžete navýšit ze základu až na maximum a to 10 bodů. Čím lepší a pokročilejší bod budete chtít přidat, tím víc získáte zkušeností na vylepšení a budete je muset utratit. Zkušenosti RPG se vyměňují za body do jedné z vlastností vaší postavy.
Jako třeba ve Skyrimu vaše polovička leveluje jako u základních vlastností. Znamená to, že čím víc s ní používáte určité předměty, tím jsou lepší jejich výsledky užívání. Tohle levelování je zcela automatické, ovlivnit se dá pouze tím, jakou zbraní svou postavu vybavíte. Další zbraně budete nuceni používat a to díky tomuto levelování. Je to proto, abyste se s nimi naučili do doby, než vám dojdou náboje do vaší oblíbené zbraně. Tyto předměty a to i včetně nábojů nerostou na stromech a jsou docela vzácné. Všechny tyto vlastnosti dohromady ovlivňují vaše výkony a to v boji a i mimo něj. Čím silnější a lepší budete, tím více předmětů unesete a také dokážete udělit nepříteli více zranění pěstí. Velká pravděpodobnost, že se do nepřítele trefíte je v tom jak velké štěstí budete mít a to hraje velkou roli. Tato hra je takový hod kostkou nikdy dopředu nevíte jak to dopadne a jestli se na vás štěstí usměje. Všechna vylepšení co hra nabízí, jsou dost citelná, takže se vám bude velmi těžce rozhodovat, do čeho investovat.