Jak rychleji nabíjet iPhone

iPhone má velice krátkou životnost baterie, kterou si musíme přiznat. Neexistují, žádné tajné triky jak nabíjet telefon rychleji. Sepsali jsme pár zásadních rad, jak výkon urychlit.

Vypněte ho

Když vypnete telefon, tak se telefon nabíjí rychleji. To je fakt. Vlastně je to logické, telefon nepracuje a nic nespotřebovává, proto je nabíjení rychlejší.

Další možností je dát telefon do módu Letadlo. Telefon nehledá signál nebo wifi. Ovšem největší spotřebu zabere displej. Tedy vypněte.

Klasická nabíječka

Používejte starou dobrou nabíječku zapíchnutou do zdi. Já vím je strašně fajn sedět u počítače a mít iPhone v nabíječce. Ovšem rychlost je strašně pomalá. Tedy radíme pomocí nabíječky ve stěně je vše rychlejší.

Používejte nabíječku do zástrčky

Váš iPhone se bude určitě nabíjet rychleji pomocí nabíječky vedoucí z elektrické síťě než z USB.

Držte iPhone v chladu

Věděli jste, že výdrž iPhonu je ovlivněna okolní teplotou? Dokonce tuto informaci uvádí u samotného iPhone, abyste nenechávali telefon v autě. Dokonce existují případy, kdy výdrži baterie nepřispívá kryt na mobilu. Zkuste před nabíjením sundat pouzdro a rozdíl uvidíte.

Údržba baterie

Na závěr samotný Apple dodal pár rad, jak mít lepší výdrž baterie vašeho iPhone. Rada je jednoduchá „Nezapomeňte nabít, alespoň 1x měsíčně Váš iPhone na 100% a potom jej zcela vybijte.“

Nerozčilujte se

Víte, že výkon baterie je výrazně snižován vnější teplotou? Tedy v teple letí výdrž rapidně dolů. Tedy samotný Apple radí nedávejte telefon na přímé slunce, nebo nenechávejte jej v autě u rozpáleného sluníčka.

Rada na závěr. Minimálně 1x za měsíc zcela vybijte iPhone, ať se vypne. Následně telefon nabijte na 100%. Baterii to jenom poslouží.