Jak přesměrovat SMS do iPadu a Macbooku v iOS 8

Nový operační systém iOS 8 přinesl poměrně zásadní novinku, o které se poměrně mlčí. Jmenuje se SMS Relay a jedná se o přesměrování SMS. Tato možnost je známá už od roku 2014 ovšem začala být aktivní, až od iOS 8. Díky ní můžete přijímat i odesílat zprávy na iPadu i MacBooku. O radu jak vše nastavit jsme poprosili v servisním Apple centru iNdaput.

„Možná se vám celá věc plete s iMessage, kdy tato možnost šla už dříve. Ovšem nynější novinka není vázaná na protokol od Apple a jde posílat i běžné SMS.“

Otevřete Nastavení > Zprávy > Přeposílání zpráv. Zde se objeví všechna ostatní zařízení se stejným Apple ID (je nutné být na všech zařízeních přihlášený pod stejným Apple ID), například váš iPad nebo Macbook. Přepněte tlačítko u těch zařízení, do kterých chcete zprávy přeposílat.
po nastavené vás zařízení požádají o potvrzení. Na novém zařízení se objeví zpráva, že pro přeposílání zpráv z iPhonu s vaším telefonním číslem je potřeba zadat šestimístné číslo. To vyplňte na iPhonu do pole oznámení, které se na obrazovce objevilo.