Apple představil růžový iPhone 6S a plno dalších překvapivých novinek

Apple oživuje zájem o iPad

Apple měl „problém“ s menším zájem o své iPady. Představuje posledních několik čtvrtletí zklamání kvůli klesajícím prodejům. Firma se proto snaží dostat iPady více do firem (ve školství iPady prohrávají s chromebooky).

Apple tedy představil „největší iPad“. iPad Pro.

Apple7Přesně o této novince jsme psali, už před rokem (více zde).

iPad Pro má obrazovku s úhlopříčkou 12,9″ – kratší strana iPadu Pro je stejně velká jako delší hrana iPadu Air, takže zobrazí dvě apliakce v plné velikosti vedle sebe. Rozlišení je 2732 x 2048, nejvyšší mezi zařízeními od Applu. Když velký tablet představil Samsung, jablíčkáři se smáli, nyní Apple vysvětluje, že větší displej znamená lepší zážitek z videa, her i pohodlnější psaní. větší displej využijí i apliakce jako Barage Band.

Nový procesor a grafický čip mají výrazně vyšší výkon. Údajně vyšší než většina prodávaných notebooků. iPad pro zvládne editovat tři proudy 4K videa.

I přitom nabídne iPad výdrž 10 hodin – méně než předchozí modely, ale pořád skvělé. Novinka nabídne i čtveřici reprouktorů s automatickou úpravou hlasitosti podle toho, jak uživatel drží.

Větší, ale tenký

Apple si dal záležet na designu, tablet je tenký 6 mm a váží 712 gramů, na 13″ zařízení to je pěkné.

iPad Pro o 100 dolarů dražší

iPad Pro se začne prodávat v listopadu ve třech barevných provedeních a ve třech kapacitách paměti. Ceny v dolarech jsou srovnatelné s tablety Surface od Microsoftu, ty se ale v ČR neprodávají.

32GB $799, 128GB $949, 128GB and LTE for $1079. Pero za 99 dolarů a klávensice je za 169 dolarů. Pro srovnání Surface 3 Pro s Windows 10 a stylusem v ceně stojí 899 dolaůr s kapacitou 128 GB.

Apple TV se mění, po třech letech čekání

Ano, Apple TV dostane více aplikací. Hurá. Škoda, že až po takové době. To ale Applu vadit nemusí, určitě prodá více Apple TV než Google Nexus Playerů (ten první se navíc nepovedl) nebo Nvidia svých Shield set-top-boxů.

Apple TV se bude ovládat přes Siri (tam, kde Siri je), bude mít App Store a nabídne vyhledání filmů a seriálů napříč různými službami, včetně Netflixu nebo HBO Go. TV se bude ovládat pomocí Siri, čeština nebude podporována opět.. Apple TV je malé Wii – Pohybové senzory v ovladači umožňují hraní her podobných těm z Wii. Harmonix představil nový titul Beat Sports- sbírku pohybových hříček, která naznačuje, jak mohou hry pro Apple TV vypadat. A také se jmenuje podobně jako Wii Sports.

iPhone 6S a 6S Plus – růžové

Předpokládané se stalo skutečností. Apple představil iPhone 6S a 6 S Plus.Zachoval 16GB verzi. Huawei před týdnem představil Force Touch pro exkluzivní model Mate S se 128 GB paměti. Apple proti nedokonalému pokusu staví dotyky ve třetím rozměru: 3D touch, který funguje na stejném principu, ale budou ho mít všechny iPhony 6s a bude lépe integrovaný do systému.

Funkce 3D Touch jednoduše rozpozná sílu dotyku, podobně, jako to, co nabízí Huawei jen pár zákazníkům v nedaleké budoucnosti za nezveřejněnou cenu. Apple navíc nabídne to, co u Huawei chybí: dotykovou odezvu. Apple přidává nová gesta, podobně jako na Macbooku s Force Touch se zdá, že to bude užitečné, ale zároveň to zase trochu zkomplikuje ovládání. Noví uživatelé se budou muset naučit více věcí.

Apple nabídne novou funkci s pohyblivými obrázky „živé fotky“. Apple k fotografiím vždy automaticky nahraje krátké video. Vypadá to zajímavě. Stejně jako spousta fotografických režimů na jiných teleofnech, které ve výsledku nikdo nepoužívá. Ale protože to má Apple zapnuté ve výchozím stavu, Live Photos se stanou hitem. Uvidíme ale, co to udělá s úložištěm 16GB iPhonů s 5GB prostorem na iCloudu.

Apple nabídne telefony na splátky. v USA bude stát iPhone 6S 27 USD, verze Plus 31 USD. zatím nevíme, jestli Apple nabídne takové splátky i v ČR. V USA nabídne Apple i systém upgradování – pravidelné měsíční splátky s možností vyměnit po roce telefon za nový.
25. září se iPhone začne prodávat v USA, Německu a dalších zemích. Do konce roku ve 130 zemích. iOS 9 bude za týden.