Apple najal nejlépe placenou CEO v Anglii. Proč? Kdo to vlastně je?

V úterý se objevila překvapivá zpráva, že Apple najal šéfku online, maloobchodu společnosti Burberry Angelu Ahrendts. Říkáte se, kdo to sakra je?

Jedná se o ženu, které je 53 let a je nejžhavějším na trhu CEO na poli fashion. Navíc se honosí titulem nejlépe placeno CEO ve Velké Británii. Firmu převzala před sedmi lety a povedl se jí mastrštyk. Zisk vzrostl o 250%. Cena akcií dokonce o 300%, na dnešních 1500 USD.

V době vstupu Angeli mělo Burberry minimální růst. Pouze 2,2% ročně. První krok bylo masivní rozšíření maloobchodních prodejen. To hlavně v USA, Evropě a především v Asii. Navíc zavřela nevýdělečné obchody. Navíc se jí podařilo rozjet online business. Jako luxusní přístav, kam chodí bohatá klientela nakupovat. Je tedy tohle krok toho, že Apple vstoupí na trhu v Česku? Všechny dřívější kroky k tomu nasvědčují. Navíc to vypadá, že si na to najal velice výkonného zaměstnance.

2

Pod Angelou jsou obchody větší, bohatší, honosnější a technologicky vyspělejších. Angele se podařilo úspěšné propojení Burberry na Facebooku, Twitteru a Google+.

Dokonce v dřívějším rozhovoru pro WSJ přirovnala Burberry k Apple.“Vynikající design, společnost pracuje na vytvoření vysokého životního stylu.“ Obchodní analytici se shodují v jednom. Apple si nemohl vybrat nikoho lepšího.

Ovšem na druhé straně příjmy Apple z maloobchodu (Apple Store) je pouze 15%. Možná právě tohle je důvod, proč Apple najal tuto ženu. Chce více.

Navíc si musíme přiznat, jako šéfová vypadá dobře 🙂

Jak uspělo Burberry na sociálních sítích slovy její CEO